87 Görüntülenme
Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) izle
8.1 IMDB Puanı

Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011) izle

(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 47 ödül & 94 adaylık. total
Harry Potter 8 izle, Serinin 8.si Ölüm Yadigarları Bölüm 2 filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izleyebilirsiniz.
Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2
Seri sonu olarak nitelendirilen filmin başında Dumbledore’un mezarında yer almakta olan Mürver Asayı Voldemort’un alması sahnelenir. Bu sırada okul müdürü de değiştirilerek görev Severus Snape’e verilmiştir. Ağır bir disiplin uygulanmaya başlanan okulun etrafı ise ruh emicilerle doludur. Harry Potter ve yola çıktığı 2 yakın arkadaşı Bellatrix Lestrange kasabasında Hortluk olabileceği düşüncesi ile Griphook ile Godric Gryffindor’a ait olan kılıç için anlaşma yapmaktadırlar. Bu sayede çok özlü bir iksir kullanarak Gringotts bölgesine girebilirler. Bu esnada banka çalışanları şüpheye düşmüş olsalar da Harry yapmış olduğu İmperio büyüsü sayesinde onları atlatmayı başarmıştır.
Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Film Oyuncuları ve Karakterleri
Michael Gambon: Filmdeki Albus Dumbledore karakterini canlandırmakta olan Michael Gambon 19 Ekim 1940 doğumlu olup şuan 82 yaşındadır. İrlandalı oyuncu 1962 yılında Anne Miller ile dünya evine girmiş ve üç çocuk babasıdır. Oyuncunun boyu ise 1.83’tür.
Daniel Radcliffe: Harry Potter serisinin ana karakterini canlandıran Daniel Radcliffe şuan 33 yaşında olup doğum tarihi ise 23 Temmuz 1989’a denk gelmektedir. Londro doğumlu olan yakışıklı oyuncu bu film sayesinde tanınarak pek çok hayran kitlesine hitap etmeyi başarmıştır.
Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Merak Edilenler
Harry Potter serisinin son filminin ikinci bölümü olarak gösterime giren Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2, David Yates yönetmenliğinde çekilmiştir. Filme ayrılan bütçe 250 milyon USD olmuş ve toplam gişe kazancı ise 1,342 milyar USD olarak belirtilmiştir. Empire En İyi Film Ödülü, En İyi İkili Dalında MTV film ödülü gibi pek çok ödüle layık görülürken En iyi Öpüşme Sahnesi Dalında MTV Film Ödülü ve Empire En İyi Film Ödülü’ne ise aday gösterilmiştir. Türkiye’de gösterime girim tarihi 13 Temmuz 2011’dir. Serinin en çok beğenilen filmi olması sebebi ile de IMDb puanı on üzerinden 8.1 olmuştur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın