turkce dublaj fragman
92 Görüntülenme
Harry Potter 6 Melez Prens 2009 izle
7.6 IMDB Puanı

Harry Potter 6 Melez Prens 2009 izle

(Harry Potter and the Half-Blood Prince)
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 9 ödül & 39 adaylık. total
Harry Potter 6 izle, Serinin 6. si Melez Prens filmini Dipfilmizle farkıyla Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izleyebilirsiniz.
Harry Potter 6, Voldemort geri dönmüş ve hatta bu durum Sihir Bakanlığı tarafından da kabul görmüştür. Bu olay Harry Potter’ın seçilmiş kişi olarak adlandırılmasına neden olmuştur. Tüm bu olaylar esnasında Harry bir miras haberi alır. Miras Vaftiz Babası olan Sirius’tan ona kalmıştır. Miras kalmış olan mallar ise Yoldaşlığı’n gizli karargahları arasında yer alan Black ailesine ait olan evdir. Bunun yanı sıra ona miras kalan bir şey daha vardır. O da yaşlı bir ev cini olan Kreacher’dir. Harry’nin kulağı bir anonsa takılı kalır. Anonsta profesör Snape hakkında bir açıklama bulunmaktadır. Snape, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinin öğreticisi olarak duyurulmuştur. Fakat Snape’in yerine aslında bilinçsiz bir şekilde Harry Potter’ın ikna etmiş olduğu Horace Slughorn gelmiştir.
Harry Potter Ve Melez Prens Film Oyuncu ve Karakterleri
Alan Rickhman: İngiliz yönetmen ve aktör olan Alan Rickhman filmde profesör Snape karakterini canlandırıyor. 21 Şubat 1946 tarihinde Londra’da dünyaya gelen oyuncunun ölüm tarihi ise 14 Ocak 2016 olarak biliniyor.
Frank Dillane: Lord Voldemort rolünü canlandıran Frank Dillane İngiliz sinema ve dizi oyuncusu olup 21 Nisan 1991 tarihinde Londra’da dünyaya gözlerini açmıştır. Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi mezunu olan oyuncunun ayrıca müzisyen kimliği de bulunmaktadır. Oyuncunun sinema ile ilk tanıştığı dönemde 6 yaşında olduğu bilinmektedir.
Harry Potter Ve Melez Prens Merak Edilenler
15 Temmuz 2009 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın pek çok ülkesinde gösterime giren Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter serisine ait 6. Kitaptan uyarlanmış bir filmdir. Steve Klones’in senaryosunu uyarlayarak kaleme aldığı filmin çekimleri 24 Eylül 2007 tarihinde başlamıştır. Yaklaşık on ay boyunca devam eden çekimler 29 Temmuz 2008 tarihinde tamamlanmış olup devamında stüdyo çalışmalarına geçilmiş olduğu belirtilmektedir. Yönetmenliğini Daved Yates üstlenirken, serinin diğer filmlerinde olduğu gibi yapımcıları da David Heyman ve David Barron olmuştur. IMDb puanı 10 üzerinden 7.6’dır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın